General information
Tool:

Zdrowe miejsce pracy ÔÇô obszary kluczowe

Kind of tool:
Guides 
Target group:
Pracodawcy, pracownicy 
Duration in minutes:
20 minutes 
Description of the tool:
Celem narz─Ödzia jest prezentacja kluczowych obszar├│w, kt├│re mo┼╝na wykorzysta─ç do promocji inicjatyw zwi─ůzanych ze zdrowym miejscem pracy lub kt├│re wp┼éywaj─ů na takie inicjatywy. Pracodawcy oraz pracownicy mog─ů wybra─ç spo┼Ťr├│d zaproponowanych kluczowych obszar├│w te, na kt├│re ich zdaniem nale┼╝y zwr├│ci─ç wi─Öksz─ů uwag─Ö, aby wp┼éyn─ů─ç na popraw─Ö lub stworzenie zdrowego miejsca pracy, a tak┼╝e sposoby skutecznego rozwijania tych kluczowych obszar├│w. 
Benefit of the tool:
Narzędzie to pozwoli stworzyć zdrowe miejsce pracy, poprzez wybór i wdrożenie różnych metod, dzięki wskazówkom podanym w obszarach kluczowych. Tak skonstruowane narzędzie będzie pomocne w przedsiębiorstwach, które odnotowują urazy lub choroby związane z wykonywanymi przez pracowników zadaniami, lub te, w których wiedza na temat zdrowego miejsca pracy jest niewielka. Cele obejmują: zdobycie nowych informacji, uzyskanie satysfakcjonujących wyników, skrócenie czasu potrzebnego na identyfikację i rozwiązanie problemów w obszarach kluczowych oraz zwiększenie zaangażowania zespołu w poprawę i tworzenie zdrowego miejsca pracy.  
Duration:
20 minutes 
How to use the tool:
Aby w pe┼éni wykorzysta─ç to narz─Ödzie, przeczytaj uwa┼╝nie wszystkie informacje, nast─Öpnie wybierz obszar wed┼éug przypisanego priorytetu i kontynuuj sporz─ůdzaj─ůc notatki dotycz─ůce wybranego obszaru. W ten spos├│b wykryjesz problem, wybierzesz metod─Ö wdro┼╝enia i spos├│b dalszej oceny wdra┼╝anego dzia┼éania.  
Floor and Area:
SensibilizationAnalyzingRealization tools
Work organization
Values and settings
Qualification and competence
Health and performance
Source:
CDI